Tim Mastnak

Tim Mastnak

Deskar na snegu

Sem Tim Mastnak, prihajam iz Celja. Star sem 23 let in študiram na Fakulteti za Management. S športom se aktivno ukvarjam od svojega tretjega leta. Najprej sem 12 let treniral smučanje in deskanje na snegu, nato pa sem se odločil posvetiti samo deskanju, kljub temu, da sem bil v smučarski mladinski reprezentanci. Tekmujem v paralelnih disciplinah, ki mi predstavljajo velik izziv, saj gre za direktne dvoboje, ki zahtevajo veliko fizično in psihično pripravljenost. Udeležujem se tekem svetovnega ter evropskega pokala. Sem član slovenske državne reprezentance, vendar treniram sam z očetom v lastni ekipi, Sport Klub M-Celje, kar je pogojeno z velikimi stroški.

Rezultati

Leta 2011 sem postal mladinski svetovni prvak v paralelnem veleslalomu ter dosegel 4. mesto v paralelnem slalomu. Na univerzijadi v Turškem Erzurumu sem osvojil prav tako 4.mesto. Letošnja sezona je bila zame še veliko boljša. Nastopil sem na 22-ih tekmah po Evropi in se sedemkrat uvrstil na zmagovalne stopničke. Postal sem dvakratni državni prvak, tako v paralelnem veleslalomu kot tudi paralelnem slalomu. Na univerzijadi v Italiji pa sem osvojil 3.mesto. Sezono sem začel kot 60. deskar na svetu, končal pa kot 20. Najbolj ponosen pa sem prav gotovo na 4. mesto, ki sem ga osvojil na svetovnem pokalu na Rogli. Ti rezultati mi dajejo veliko zadovoljstva in željo, da v prihodnji sezoni te dosežke ponovim oziroma jih še izboljšam.

Načrti za prihodnost

V prihodnji sezoni so moji cilji še višji, vsi pa vodijo k svetovnemu prvenstvu v avstrijskem Kreischbergu. Naslov mladinskega svetovnega prvaka že imam, drugo leto pa bi rad zbirko dopolnil še z uspehom v članski kategoriji.

S kondicijskimi pripravami sem začel že v aprilu, do konca junija pa bom ostal tudi v stiku s snegom, saj razmere na bližnjih ledenikih še vedno omogočajo izvrstne pogoje za treninge. Po krajšem premoru se bom na sneg vrnil avgusta in sicer na švicarske in avstrijske ledenike, kjer bom treniral praktično ves čas do decembra.

Biti najboljši, dokazati se v svetovni konkurenci, so moje želje, ki jih želim uresničiti tudi z vašo pomočjo. V naslednjih sezonah si želim narediti še en korak naprej ter postati eden izmed najboljših svetovnih deskarjev.

Sodelujem že s podjetji: Pivovarna Laško, And By Andraž, Unitur in vesel bi bil, če bi v našo že začeto “zgodbo” lahko vključil tudi vas. Skupaj se lahko pokažemo svetu in povečamo našo skupno prepoznavnost.